Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej zadawane pytania

FAQ - Czyli najczęściej zadawane pytania.

 

1. W jakim formacie najlepiej przesłać plik do wydruku na koszulce ?

odp. Jeżeli chcesz wydrukować zdjęcie lub grafikę full color prześlij nam plik rastrowy w formacie .psd (photoshop), .png (przeźroczystość), .jpg (spłaszczony obraz), .tiff. Jeżeli chcesz wydrukować grafikę lub logo (jedno / kilku kolorowe) najlepiej przesłać do nas plik wektorowy z rozszerzeniem .ai (Adobe Illustrator) lub .pdf (Adobe Reader) lub .eps.

2. Jaka musi być rozdzielczość grafiki aby ładnie wyszła na koszulce ?

odp. Idealnie było by gdyby grafika miała 300dpi w skali 1:1 (czyli w photoshopie ustawiamy rozdzielczość 300dpi i rozmiar nadruku jaki ma być np. 30cm x 42cm) , jednak drukujemy już od 72dpi w skali 1:1 i takie grafiki też wychodzą bardzo ładnie.

3. Nie znam się na grafice mam zdjęcie (grafikę) i chce ją na koszulcę skąd mam pewność czy wyjdzie ładnie ?

odp. Przed drukiem nasz pracownik ocenia jakość przesłanego pliku przez Ciebie, więc jeżeli plik nie będzie się nadawał do druku lub pracownik oceni, że po wydruku będzie efekt pikselozy (widoczne piksele i kwadraty) poinformujemy Cie o tym w mailu i poprosimy o przesłanie lepszej jakościowo grafiki.

4. Czy nadruk może się znajdować z tyłu koszulki ?

odp. Tak, nadruk może znajdować się zarówno z przodu jak i z tyłu czy na rękawku koszulki. Drukujemy w dowolnym miejscu (pomijając szwy). Ważne, żebyś po zakupie napisał nam w mailu w którym miejscu ma się znajdować nadruk i jak duży ma on być.

5. Czy wykonanie koszulki z nadrukiem przód + tył wiąże się z dopłatą ?

odp. Tak, dodatkowy nadruk to dodatkowe koszty produkcji. Dlatego każdy dodatkowy nadruk to koszt 9.90zł brutto. Jeżeli planujesz zamówić większą ilość koszulek wtedy zamówienia wyceniamy indywidualnie.

6. Jak duży nadruk jesteście w stanie wykonać ?

odp. Max. rozmiar nadruku w technice Kornit to 32cm. x 40cm. W pozostałych technikach jesteśmy w stanie zadrukować całą koszulkę. Lecz gdy nadruk ma być większy niż opisany wcześniej format to musimy takie zamówienie indywidualnie wycenić.

7. Czy jest różnica jak zapiszę grafikę w CMYK a RGB ?

odp. Tak, preferujemy palete kolorów CMYK dlatego, że maszyny drukują właśnie w tym systemie. Jeżeli wyślesz do nas plik z paletą kolorów RGB musimy ją i tak zamienić na CMYK-a przez co może dojść do odchyłów kolorystycznych względem kolorów.

8. Jak długo trzeba czekać na zamówienie ?

odp. Zamówienia pojedyncze i hurtowe do ilości 50szt. koszulek staramy się realizować w 24h. Dużym atutem tutaj jest to, iż posiadamy bardzo bogato wyposażony magazyn gdzie nawet 200szt. koszulek w jednym rozmiarze jesteśmy w stanie zrealizować w 48h. Duże zamówienia hurtowe (w ilości od 200szt. koszulek wzwyż) realizujemy w terminie do 5 dni roboczych. Do tego czasu należy doliczyć jeden dzień roboczy na dostarczenie towaru przez kuriera / pocztę.

9. Nie znam się na graficę a chciałbym abyście przygotowali prosty projekt, czy mogę na was liczyć ?

odp. Tak, proste projekty graficzne przygotowywane są przez naszego grafika. Jeżeli masz pomysł na koszulkę a nie umiesz go sam wykonać to my zrobimy to za Ciebie. Opisz nam w mailu jak chcesz żeby wyglądała Twoja wymarzona koszulka a my prześlemy Ci projekt do akceptacji. Natomiast polecamy nasz generator w którym każdy bez żadnej wiedzy graficznej jest w stanie w prosty sposób przygotować projekt produktu i wysłać go na produkcję.

10. Chciałbym koszulkę z logiem znanej firmy jest na to szansa ?

odp. Nie, nie wykonujemy żadnych grafik zastrzeżonych. Jezeli jakaś grafika będzie budziła nasze zastrzeżenia poinformujemy Cię o tym i zapytamy czy chcesz zmienić nadruk czy anulować zamówienie.

11. Czy wykorzystujecie w jakiś sposób grafiki dostarczone przez klienta ?

odp. Nie, grafiki przesłane przez Was są wykorzystywane tylko i wyłącznie do druku Twojego zamówienie. Po czym archiwizujemy je automatycznie przez 12 miesięcy, tylko po to aby w przyszłości jak będziesz chciał ponownie zakupić koszulkę, żebyś nie musiał ponownie wysyłać jej. Oczywiście możesz do nas napisać, że nie życzysz sobie aby taka grafika była u nas przechowywana, to ją po prostu usuniemy od razu po wykonaniu zamówienia.

12. Jak jakościowo wyglądają wasze nadruki ?

odp. Super, dokonaj zakupu a przekonasz się o jakości. Dołożymy wszelkich starań abyś pozostał naszym stałym klientem. Nadruki na maszynie KORNIT są bardzo elastyczne i rozciągają się razem z materiałem, nie ma mowy o żadnych pęknięciach, przetarciach czy kruszeniu nadruku w czasie użytkowania. Kornit jest to na chwilę obecną najnowocześniejsza technika druku na odzieży.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl